Ako vybrať tie správne hodinky pre vaše dieťa?

Výber najlepších detských hodiniek nie je jednoduchý, pretože môžu o vašom dieťati veľa vypovedať.

Hodinky sú viac než len zariadenie na určovanie času, sú aj módnym prejavom, ktorý reprezentuje osobnosť dieťaťa. A teraz, vďaka moderným inteligentným hodinkám, majú k dispozícii množstvo funkcií priamo na svojom zápästí.

Môj syn je ešte príliš malý na to, aby čítal z hodín. To však neznižuje jeho nadšenie z toho, že sa to chce naučiť. Vždy sa pýta, koľko je hodín, kedy sa stane “toto” a kedy budeme robiť “tamto”. Keď sme mu zaobstarali hodinky a on si našiel každú príležitosť, aby ich ukázal a povedal ľuďom, koľko je hodín. Alebo si aspoň myslí, koľko je hodín.

Hodinky môžu byť prvým krokom k samostatnosti dieťaťa a my sa tešíme, že sa postupom času budeme môcť ponoriť do jeho pokročilejších hodiniek.

ČO BY SOM MAL ZVÁŽIŤ PRI VÝBERE DETSKÝCH HODINIEK

Pred kúpou hodiniek pre vaše dieťa by ste sa mali zamyslieť nad niektorými z nasledujúcich faktorov.

Vek dieťaťa

Pozná už vaše dieťa čísla? A čo pojem času alebo ako čítať hodiny? Možno by na nich chcelo mať nejaké šikovné funkcie? Tieto faktory sa vo všeobecnosti určujú podľa veku vášho dieťaťa. Je dôležité odhadnúť úroveň záujmu a schopnosti používať hodinky, vďaka ktorým bude ich kúpa úspešná.

Analógové vs. digitálne vs. inteligentné

Analógové hodinky sa vo všeobecnosti odporúčajú deťom, aby sa naučili čítať čas, a pre ich klasický vzhľad. Pravdepodobne je najlepšie začať s nimi ako prvými, kým si neosvoja určovanie času. Keď sa však dostanú do školského veku, vaše dieťa môže chcieť komplexnejšie funkcie, ktoré ponúkajú len digitálne hodinky.

Inteligentné hodinky majú analógové aj digitálne možnosti a sú na inej úrovni schopností. Medzi typické ponúkané funkcie patria hry, sledovanie zdravotného stavu, kalkulačky a interaktívne funkcie. A medzi inteligentnými hodinkami pre všetky vekové kategórie existuje široký výber.

Aké funkcie majú

Jednoduché a ľahko čitateľné hodinky budú ideálnejšie pre mladšie deti. Staršie deti môžu chcieť hodinky používať na iné účely, napríklad ako stopky alebo GPS tracker či fotoaparát. Niektoré dokonca umožňujú telefonovanie alebo posielanie textových správ. Zistite, aké sú potreby vášho dieťaťa, a snažte sa im čo najlepšie prispôsobiť.

Ako vyzerá displej

To, ako sú informácie zobrazené, určí, ako ľahko sa budú hodinky vášmu dieťaťu používať. Uistite sa, že čísla sú na analógových hodinkách zobrazené zreteľne. Pri digitálnych hodinkách skontrolujte, či je čitateľný v rôznych svetelných situáciách vrátane tmy. A pri inteligentných hodinkách je k dispozícii dotykový displej, ovládanie tlačidlami alebo kombinácia oboch.

Z akých materiálov sú vyrobené

Hodinky vyrobené z kvalitnejších materiálov vydržia dlhšie, ale pravdepodobne budú stáť viac. Pre mladšie deti nemusí byť dôležité mať hodinky s dlhou životnosťou. Pre staršie deti budete musieť určiť, či ide o niečo, čo sa môže ľahko stratiť.

Všeobecne platí, že silikónový remienok je skvelý a odolný pre malé zápästia. Zatiaľ čo kožené a prípadne kovové by mohli byť uprednostnené neskôr. Budete tiež musieť zvážiť prípadné kožné alergie alebo materiály, ktoré by im mohli spôsobiť podráždenie.

Aká je životnosť batérie

Pri štandardných hodinkách by mohla byť výmena batérií otravná, takže ideálna je dlhšia životnosť. Pri inteligentných hodinkách si pravdepodobne budete chcieť zaobstarať také, ktoré sa dajú ľahko dobíjať cez USB. Skontrolujte, ako dlho vydržia po jednom nabití.

Je odolný voči vode

Toto je dôležitý faktor, ktorý treba zvážiť v prípade detí. Často si nepamätajú, že majú na ruke hodinky, keď prší, keď si umývajú ruky alebo keď sa jednoducho počas hry namočia. Väčšina možností bude vyhovovať základnej odolnosti voči vode, ale niektoré zvládnu aj ponorenie do vody počas plávania alebo potápania.

Osobnosť a preferencie dieťaťa

Nosenie hodiniek môže byť rozšírením osobnosti vášho dieťaťa. Hodinky neslúžia len na určovanie času, ale sú aj módnym vyhlásením. Samotná funkcia určovania času nemusí byť pre vaše dieťa taká dôležitá ako jeho obľúbená farba alebo motív hodiniek. Urobte to pre ne zábavou.