8 dôvodov, prečo by ste mali začať nosiť hodinky

Až do vypuknutia 1. svetovej vojny boli náramkové hodinky považované za dámsky doplnok. Ale v zápale boja vojaci zistili, že nemajú čas loviť vreckové hodinky. Tak sa zrodili pánske náramkové hodinky.

Po vojne sa tento nový spôsob nosenia hodiniek preniesol do civilného používania. Pánske náramkové hodinky, ktoré boli spočiatku verejnosťou zosmiešňované ako hlúpy trend, sa čoskoro stali normou a ich praktickosť spôsobila, že vreckové hodinky sa stali zastaranými.

V súčasnosti môžu niektorí tvrdiť, že náramkové hodinky sa stávajú zastaranými. Koniec koncov, cynik by sa spýtal, načo muž potrebuje hodinky, keď si môže ľahko skontrolovať čas na telefóne.

Ja s tým nesúhlasím a v tomto článku vám uvádzam svojich 8 dôvodov, prečo nosiť hodinky:

  1. Hodinky sú pohodlné
  2. Náramkové hodinky sú funkčné
  3. Mechanické a quartzové hodinky sú spoľahlivé
  4. Hodinky sú štýlové
  5. Hodinky stelesňujú remeselnú zručnosť
  6. Hodinky sú skvelým dedičstvom
  7. Môžete si skontrolovať čas a zároveň sa vyhnúť rozptýleniu
  8. Hodinky vám dávajú vzťah k času

1. Hodinky sú pohodlné

Telefóny vám nedovolia byť presný. Hodinky áno.

“Nepotrebujem hodinky, pretože mám telefón” je bežná odpoveď generácie, ktorá teraz spochybňuje nepriaznivé účinky neustáleho používania mobilných telefónov. Pravdou je, že pravidelné lovenie mobilného telefónu vo vrecku len preto, aby ste skontrolovali čas, vyzerá zúfalo.

Rýchly pohľad na zápästie je oveľa klasickejší spôsob, ako sledovať čas počas rande alebo stretnutia. Nehovoriac o tom, ako nezdvorilo by to pôsobilo na vašich spoločníkov, keby ste vytiahli telefón počas rozhovoru. Pri iných príležitostiach, keď je vhodné nechať telefón skrytý – napríklad na pláži, pohrebe alebo svadbe, sú hodinky oveľa nenápadnejším a pohodlnejším spôsobom, ako skontrolovať čas.

2. Náramkové hodinky sú funkčné

Každý predmet inšpirovaný armádou má funkčné využitie. Vrátane náramkových hodiniek.

Náramkové hodinky prvýkrát použila armáda v 19. storočí na synchronizáciu manévrov počas vojny. Odvtedy špecializované hodinky používali potápači v hlbinách oceánov a letci vysoko na oblohe.

Komplikované hodinky sú navrhnuté s funkciami nad rámec základnej funkcie zobrazovania času. Takáto funkcia sa nazýva komplikácia. Dve z obľúbených komplikácií sú chronograf, ktorý umožňuje hodinkám fungovať ako stopky, a komplikácia fázy mesiaca, ktorá zobrazuje, kde sa nachádza mesiac v mesačnom cykle.

3. Mechanické a quartzové hodinky sú spoľahlivé

Najlepšie hodinky nepoužívajú najnovšie mikročipy. Sú poháňané dômyselnou technológiou mechanického hodinového strojčeka, ktorá predchádzala elektrine. Takže keď sa vám vybije batéria v mobilnom telefóne – môžete sa spoľahnúť na technológiu, ktorá pokračuje v chode na vašom zápästí.

Jednou z veľkých výhod hodiniek – najmä v porovnaní so smartfónom – je to, ako dlho môžu fungovať v teréne. Mnohé hodinky sú vyrobené tak, aby sa buď napájali samy pohybom, alebo využívali malé množstvo energie z batérie. Predstavte si roky bezúdržbového času…..porovnajte to s 8 hodinami smartfónu!

Keď potrebujete mať prehľad o niečom takom dôležitom, ako je čas – jedinečné zariadenie na jeho meranie a správu je opodstatnené.

4. Hodinky sú štýlové

Rozsah prijateľných šperkov pre muža je obmedzený. Mnohí muži budú mať na ruke len tri hlavné doplnky – jeden z typov pánskych hodiniek, štýlové manžetové gombíky a jednoduchý snubný prsteň, ak sú ženatí.

Okrem toho, že náramkové hodinky pomáhajú nositeľom dodržiavať ich rozvrh, uľahčujú im prejavovať zmysel pre štýl. Sú formou sebavyjadrenia – odrážajú nádych nebezpečenstva, dobrodružstva a športu v závislosti od značky hodiniek.

Ako teda môže muž získať komplimenty s doplnkami?

Hodinky môžu veľa prezradiť o osobnosti svojho nositeľa. Pre tých, ktorí sa radšej vyhýbajú hrubým pozlátkam na zápästí, môže byť kúpa hodiniek Rolex spôsobom, ako športovať s nenápadným, nadčasovým a neuveriteľne mužným doplnkom.

Ako sa hovorí – chlapci sa pozerajú na svoje smartfóny, aby skontrolovali čas – muži sa pozerajú na hodinky.

Nazvite to akokoľvek, jedným z kľúčových dôvodov nosenia hodiniek je, že kvalitné hodinky sú pre muža ekvivalentom zásnubného prsteňa.

5. Hodinky stelesňujú remeselnú zručnosť

Náramkové hodinky sú viac než len ukazovateľ času. Je to symbol tradície a histórie, ktorý je uložený v exponáte s extrémne kvalitným remeselným spracovaním.

Máloktorý muž si uvedomuje, že na svojom zápästí nosí umelecké dielo. V niektorých hodinárskych domoch pracujú na jedných hodinkách štyria remeselníci niekoľko mesiacov – ručne vytvárajú zložité mechanické kúsky.

Je to detailné umenie na vyššej úrovni ľudskej vynaliezavosti a kreativity.

Analógové hodinky majú jednoduchý a dôsledný mechanizmus. Spôsob jeho vyjadrenia je to, v čom spočíva väčšina kreativity. Dizajn hodiniek je vo svojej podstate umelecký. Existuje veľa všeobecných a neinšpiratívnych štýlov hodiniek. Najlepšie veci sú však krásne a ako často nazývate nástroj krásnym?

Umenie na hodinkách môže mať viacero podôb. Ciferník môže byť doslova obrazom alebo samotný dizajn nástroja je čistým umením. Pohyb hodiniek vzbudzuje u mnohých ľudí rovnakú fascináciu ako ciferník a puzdro.

6. Hodinky sú skvelým dedičstvom

Hodinky sú nielen typickým darčekom, ale aj typickou pamiatkou. Bez ohľadu na to, aká je vaša filozofia o konci života, všetci sa zhodneme na tom, že ľudia môžu žiť ďalej prostredníctvom spomienok tých, ktorí ich poznali.

Vlastniť hodinky z inej éry je spomienkou na ľudí, ktorí žili pred vami. Vlastníctvo ich hodiniek vás núti na nich myslieť, a to skutočným spôsobom. Jedným z najlepších dôvodov, prečo nosiť hodinky, je pokračovanie v tradícii. Vezmite si hodinky svojho príbuzného so známkami používania, starostlivosti a lásky a noste ich s hrdosťou.

Zbierka hodiniek je tiež dedičstvom. Nemusí mať hodnotu miniatúrneho pokladu – ale zanechanie hodiniek niekomu, na kom vám záleží, je v podstate odovzdanie hodnôt, ktoré boli dôležité pre vás, niekomu inému.

7. Hodinky zabraňujú rozptyľovaniu

Keď sa pozriete na hodinky, zistíte čas – a nič iné. (Ak máte na ruke hodinky s leteckými hodinkami, môžete získať jedno alebo dve časové pásma navyše.) Keď sa pozriete na telefón, získate čas, textovú správu, oznámenia z Facebooku, hromadu e-mailov… a o pol hodiny neskôr už pozeráte zábavné videá s mačkami a úplne ste zničili účel kontroly času.

Nespadnite do tejto pasce, páni. Čas kontrolujte na hodinkách… nie na časovom SMEROVAČI.

Hodinky si môžete skontrolovať aj bez toho, aby ste rozptyľovali ostatných ľudí. Ak si chcete skontrolovať čas na porade a pred všetkými vytiahnete z vrecka telefón… teraz celá rokovacia miestnosť vie, ako sa nudíte. V profesionálnom prostredí to nevyzerá dobre, páni. Pôsobíte dosť neslušne, nehovoriac o neúcte k tomu, kto hovorí. Hodinky vám umožnia nenápadne skontrolovať čas bez toho, aby ste dali najavo, že máte na práci niečo lepšie.

8. Hodinky vám dávajú vzťah s časom

Už od čias slnečných hodín (a pravdepodobne aj skôr) sú ľudia posadnutí prístrojmi na meranie času. Pripomínajú nám, že náš čas je obmedzený.

Nosenie hodiniek má pozitívny vplyv na môj postoj k času. Som pozornejší k tomu, ako trávim 24 hodín každý deň.

Okrem technických a mechanických zložitostí hodiniek sú muži fascinovaní týmito zariadeniami, ktoré tvrdia, že označujú a kontrolujú čas.

Existuje vášnivá komunita milovníkov hodiniek, ktorí sa ponárajú do detailov výroby a zbierania hodiniek.

Jediná ďalšia posadnutosť, ktorá sa vyrovná vášni pre tento neživý predmet, je vášeň mužov pre autá. Zbierka hodiniek sa ako koníček udržiava oveľa ľahšie a je menej nákladná.

Nosenie hodiniek je skvelý spôsob, ako dodať outfitu zaujímavosť, najmä ak ste muž.

Nájdite si náramkové hodinky, ktoré skutočne vyčnievajú z radu ostatných – môže to byť začiatok dlhého priateľstva.